In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Tartu ajalugu


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Tartu linnajuhid alates 1917

Linnapead ja täitevkomitee esimehed 1917-1944

7. apr 1917 - 20. okt 1917                     Heinrich Luht
20. okt 1917 - 25. veebr 1918                Jaan Kriisa
26. veebr 1918 - 25. nov 1918               Egmont Brock
21. nov 1918 - 24. nov 1919                  Jaan Kriisa
24. nov 1919 - 27. sept 1920                 Ants Simm
27. sept 1920 - 1. märts 1934                 Karl Luik
2. märts 1934 - 22. märts 1934                Hans Ainson
2. mai 1934 - 10. dets 1939                    Aleksander Tõnisson
11. dets 1939 - 1940                              Robert Sinka
1940-1941                                              Kristjan Jalak
1941 - 10. juuli 1941                               Robert Sinka
1941 - 1941                                            Voldemar Onton, linnapea kohusetäitja
1942 - 1944                                            Karl Keerdoja

Täitevkomitee esimehed aastail 1944 - 1991

13. sept - 9. okt 1944                           Joan Riismantel
9. okt 1944 - okt 1945                          August Prink
okt 1945 - 10. veebr 1949                     Bronislav Võrse
12. veebr 1949 - 1. sept 1950                Eduard Schmidt
1. sept 1950 - 6. märts 1953                  Ivan Rosental
6. märts 1953 - 22. mai 1953                 Heinrich Tiido
22. mai 1953 - juuli 1953                       Heinrich Ajo
7. aug 1953 - 12. märts 1957                 Kaarel Kotsar
12. märts 1957 - 29. dets 1961               Martin Varik
29. dets 1961 - 22. mai 1964                  Heino Sisask
22. mai 1964 - 29. juuni 1973                 Arnold Karu
29. juuni 1973 - 26. dets 1979                Roland Ilp
26. dets 1979 - 30. juuni 1987                Nikolai Preiman
30. juuni 1987- 17. okt 1991                  Toomas Mendelson

Linnapead taasiseseisvunud Eestis alates 1991

21. nov 1991 - 11. nov 1993                 Ants Veetõusme (asus volikogu esimeheks)
11. nov 1993 - 31. okt 1996                  Väino Kull (asus volikogu esimeheks)
31. okt 1996 - 3. apr 1997                    Tõnis Lukas (avaldati umbusaldust)
24. apr 1997 - 10. sept 1998                 Roman Mugur
10. sept 1998 - 23. sept 2004                Andrus Ansip (asus majandusministriks)
23. sept 2004 - 2. apr 2007                   Laine Jänes (asus kultuuriministriks)
26. apr 2007 - 25. märts 2014               Urmas Kruuse (asus tervise- ja tööministriks)
8. aprill 2014                                       Urmas Klaas


Arnold Karu


Roland Ilp


Nikolai Preiman


Toomas Mendelson


Ants Veetõusme


Väino Kull


Tõnis Lukas


Roman Mugur


Andrus Ansip



Laine Jänes


Urmas Kruuse



Urmas Klaas