RegiÖÖ 2015

>> >  Avaleht > PRESSITEADE

PRESSITEADE

Arhailise muusika festival RegiÖÖ 2015


26.-27.septembril toimub Tartus juba 15. korda arhailise muusika festival RegiÖÖ. Suurfestivalidele vastukaaluks on festival pigem intiimne ja võimaldab kuulajatel keskenduda esituste nüanssidele. Festivali fookuses on eelkõige läänemere rahvaste maailmapildi varasemad kihistused ja ühtlasi soovitakse teadvustada erinevate rahvaste pärandkultuuri ühisosa. Selleaastase RegiÖÖ teemaks on Armastus.

Festivali kunstiline juht Toivo Sõmer: „Siiras armastus kodu ja lähedaste vastu, samuti kui kartuse ja austusega segunenud armastus jumala ja looduse vastu on olnud omane kõikidele kultuuridele. Meremees armastab vahel merd ja laeva rohkem kui naist, pillimees võtab kandle sülle vaata et sagedaminigi, kui oma lapse… Armastuse temaatika ja tähendus on rahvaloomingu pärandis mitmekülgne, armastus on käinud lauludes ja lugudes käsikäes pisarate ja murega.”

RegiÖÖ 2015 kontserdid ja koosmängimised on Tartu Jaani kirikus ja Vilde lokaalis ning Tervisekohvikus.

Festivali avasündmus „Armastusest. Lapsed ja noored pärimuses.” on laupäeval 26.09 Vilde lokaali palmisaalis kell 13.00, kus astuvad üles Mooste rahvamuusika kooli pillilapsed, Poistebande, Taevastiib ja Kaval käsi.

RegiÖÖl saab osa udmurdi, leedu, viena-karjala, rootsi (ja laiemalt Skandinaavia) ja eesti traditsioonilisest pillimuusikast ja lauludest.

Festivali korraldab MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts.


Lisainfo:
www.tartu.ee/regioo
toivosomer@gmail.com
5567 1134

<<| | >>

Kontserdipaigad
Festival venue 

26.-27.09.2015 

Tartu City, ESTONIA

Vilde Lokaal & kohvik
Vallikraavi 4, Tartu
KAART / MAP 


Tartu Jaani kirik
Jaani 5, Tartu
KAART / MAP

 

 


Toetajad
Co-financed by 

Tartu Linn

Eesti Kultuurkapital

Tartu Kultuurkapital

Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp

MTÜ Triskele

MTÜ Kirepi Mõis

OÜ Miameedia

 

Korraldaja / Arrangement by:

Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts

 

Festival REGIÖÖ 2015 is held in co-operation with Nordic-Baltic Oral Singing Traditions Network (BNOSTIN) program, supported by Nordic Culture Point.

Powered by MIAMEEDIA| Management TRAKS| Admin