RegiÖÖ 2016

>> >  Avaleht > ESINEJAD / PERFORMERS > ÜTSIOTSÕ

ÜTSIOTSÕ

 

 Ütsiotsõ kutsus 2005 kevadel kokku Urmas Kalla, kes on praeguseks üks parimaid Lõuna-Eesti laulude tundjaid. Olime seto meeskoori Liinatsurade kambas koos laulnud juba terve viisastaku, aga oli tekkinud tunne, et Lõuna-Eesti lauludes on veel mingeid vaiksemaid, teistmoodi ja vanamuusikalisi võimalusi. Nii kõlavadki meie lauludes koos traditsioonilised hääled ja pähe tulnud partiid, pärimus ja sealt lähtuv vokaalne ulme. Oleme avaldanud CD „Puuĺpäiv“ (2011) Esineme enamasti Lõuna-Eesti väikestes paikades. Vana kiiĺ on meile armas ja kodune, samuti ka lugude tundetoonid, mida praeguses muusikas enam sellistena ei kohta. Nii me siis laulamegi „ütsiotsõ“, s.t. ühtejärge ja lakkamatult.

Kontakt
Lauri Sommer

 

 Ütsiotsõ (means something like “in a row“ or “ceaslessly“ in the Võro dialect) were formed by Urmas Kalla in 2005. The members have sung in the men’s choir Liinatśuraq since 2000. This quartet discovered that some southern Estonian songs could be sung in a quiet way and early music-like manner. They released CD “Puuĺpäiv“ in 2011. In these songs, the main melody is always authentic, but other voices may include the element of fantasy, which is based on what they know about archaic singing. They mostly sing less-known Southern-Estonian folk songs, and songs from Siberian Seto villages.
Meaningful lyrics are important, and they love the Võro/Seto dialect. “So let us sing ceaslessly…”

Contact
Lauri Sommer

 

 

 

<<| | >>

Kontserdipaigad
Festival venue 

23.-24.09.2015 

Tartu City, ESTONIA

Vilde Lokaal & kohvik
Vallikraavi 4, Tartu
KAART / MAP 


Tartu Jaani kirik
Jaani 5, Tartu
KAART / MAP

 

 


Toetajad
Co-financed by 

Tartu Linn

Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp

MTÜ Triskele

MTÜ Kirepi Mõis

OÜ Miameedia

 

Korraldaja / Arrangement by:

Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts

 

Festival REGIÖÖ 2016 is held in co-operation with Nordic-Baltic Oral Singing Traditions Network (BNOSTIN) program, supported by Nordic Culture Point.

Powered by MIAMEEDIA| Management TRAKS| Admin