PRESSITEADE

17.09.2016
Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts

Festival RegiÖÖ 2016 toimub 15. korda. Selleaastane leitmotiiv on ILU (on) ÜMBERRINGI, mis ajendatud aegadetagustest ja tänapäevani püsinud tundeilmast, kus ilu on kultuuriti ja regiooniti erineval moel nähtud ja loodud. See on kujundanud põlvkondade ilumeele arengut, mis peegeldab ühtviisi muistses ja kaasaegses pärimusloomes. Selle RegiÖÖ eesmärk on neid emotsioone vahendada läbi laulu, muusika ja tantsu.

Suurte muusikapidude kõrval on RegiÖÖ pigem intiimne, võimaldades kuulajatel keskenduda esituste nüanssidele. Traditsiooniliselt on festivali fookuses eelkõige Läänemere rahvaste, aga ka kaugemate kultuuride varasemad kihistused ning eriti huvipakkuv on just ühisosa erinevate rahvaste pärandkultuurides.

Osalejaid on tulemas Taanist, Ukrainast ja Eestist: PSALMODIE (Taani/Norra) laulab rahvakoraale Skandinaaviast ja Eestist, ansambel TRISKELE, Tartu duo KUUKUU, Jaapani ja Eesti iidsed pärimusviisidega, seto meesansambel ÜTSIOTSÕ, Tartu parmupillimängijad, ansambel Sinimaniseele, noorteansamblid Taevastiib, Kaval Käsi, Melon, Poistebande, Maatasa, Ruslan Trochynskyi (Ukraina) ja Paul Neitsov.

Kontserdid ja ühismuusitseerimised toimuvad Jaani kirikus ja Vilde lokaalis.


Korraldaja: Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts

Lisainfo:
Festivali pealik: Toivo Sõmer, (TRAKSi juhatuse esimees)
5567 1134, toivosomer@gmail.com